Stop the food fight

Prejedanie, zdravé jedenie, nezdravé jedenie, hladovanie, labužnícke jedenie, jedenie pri TV, maškrtenie, jedenie z nudy ... Je vám to známe? Niektorým áno, iným menej. Je to však fenomén, ktorý pozná asi každý z nás. Výsledkom je u väčšiny ľudí problém s váhou.
Ako to, že napriek mnohým dietetickým pravidlám a najmodernejším poznatkom nie sme schopní udržať svoju váhu v norme? Pozrime sa teda, kde sú korene tohto problému.
Položili ste si niekedy nasledovné otázky?
Aký je môj vzťah k chudnutiu?
Poznám skutočne príčinu alebo podstatu mojich stravovacích zvyklostí alebo je to len skúšanie všetkých možných dostupných diét, ktoré sa nútim dodržiavať?
Prečo nemôžem prestať jesť, hoci žalúdok je plný?
Sú emocionálne výkyvy príčinou môjho hladovania, prejedania alebo maškrtenia?
Cítim sa zle a mám pocit viny kvôli svojej nízkej sebadisciplíne v súvislosti s jedlom?

Vystúpiť zo začarovaného kruhu priberania a chudnutia, ktorý okrem nespokojnosti s našou váhou nám prináša i frustráciu, depresiu, beznádej a nízke sebavedomie, je veľmi ťažké.
Za týmto všetkým stoja nespracované zážitky, vzorce správania, emocionálne spúšťače, presvedčenia a nálepky, ktoré stoja v pozadí a sú jadrom našich stravovacích návykov. Cieľom metódy, ktorej autorom je Kevin Billet (manžel Brandon Bays) je tieto príčiny odhaliť, definitívne odstrániť a zmeniť , a to tak, že nezdravé a návykové stravovacie vzory uzavrú mier s nárokmi nášho tela a získame naspäť svoj zdravý spôsob jedenia, pitia či celkovej spotreby potravín.

Máte pocit, že je to nemožné? Ak si myslíte, že áno, máte pravdu. Ak si myslíte, že nie, máte pravdu tiež. Je to len otázka opäť vášho presvedčenia. Je to len o tom, či ste ochotní niečo v tomto smere podniknúť alebo nie. Ak patríte k tým, ktorí si myslia, že toto by mohlo byť riešením, máte šancu si to vyskúšať v rámci prepracovaného programu Stop the food fight, ktorý sa skladá z viacerých Ciest a ktorý rieši korene vyššie uvedeného problému na bunkovej úrovni.